Buty ślubne – co trzeba o nich wiedzieć?
Bez kategorii

Buty ślubne – co trzeba o nich wiedzieć?

Buty ślubne są tym rodzajem butów dla kobiet, które wzbudzają chyba najwięcej emocji. Dla wielu pań są jednymi z najdroższych butów, jakie kupują w przeciągu całego życia. Zanim przyszła panna młoda decyduje się na zakup konkretnej pary, bardzo często przeczesuje Internet wzdłuż i wszerz w poszukiwaniu tych wyjątkowych butów.

Nierzadko również przymierza dziesiątki różnych butów dla kobiet, by w końcu trafić na te, które nie tylko trafią w jej gust, ale także idealnie dopasują się do wymarzonej kreacji ślubnej. Buty dla kobiet, które możemy zaliczyć do kategorii ślubnej powinny spełniać kilka bardzo istotnych kryteriów:

Wygoda – nie bez powodu ten aspekt powinien być brany pod uwagę na pierwszym miejscu. Buty ślubne to ten rodzaj butów dla kobiet, którym nie wybacza się niewygody. Mogą być piękne i naprawdę nieziemsko piękne, ale jeśli nie będziemy w stanie zrobić w nich kilku kroku, nie ma o czym mówić! Buty ślubne muszą być idealnie dopasowane do stopy – nie uciskać, nie uwierać, nie powodować bólu! Jeśli już w trakcie mierzenia mamy wrażenie, że coś nie gra, nie warto liczyć na to, że buty rozchodzimy, rozbijemy, albo że jakimś cudem za dwa tygodnie będą leżały na naszej stopie.

Nie warto i kropka. Buty ślubne mają stanowić z naszymi stopami jedność, mają być lekkie, wygodne i przyjemne w użytkowaniu. Nie chcemy chyba, żeby ten jeden, wyjątkowy dzień został przyćmiony przez pokaleczone stopy. W trakcie mierzenia butów ślubnych warto zadać sobie jedno ważne pytanie – czy wyobrażamy sobie przetrwanie w nich zabawy tanecznej do białego rana? Jeśli tak jest, trafiliśmy w dziesiątkę!

Na stronie Buty360.pl mogą Państwo znaleźć różne rodzaj obuwia dla kobiet – m.in. szpilki, buty sportowe, buty na koturnie – oraz mężczyzn i dzieci

https://www.buty360.pl/

Wygląd – każda kobieta pragnie, by wszystko, co założy na siebie w dniu ślubu było piękne, wyjątkowe i chwalone przez gości. Oczywiście pierwsze skrzypce gra tutaj suknia ślubna, jednak buty są równie istotnym elementem, bez którego ogólny look nie robiłby już takiego wrażenia. Najpopularniejszym modelem ślubnych butów dla kobiet są naturalnie szpilki. W Polsce ciągle jeszcze mało jest sklepów z typowo ślubnym obuwiem, a nawet jeśli są, to asortyment odbiega znacznie od tego, co oferują pannom młodym sklepy zachodnie. Bogato zdobione cyrkoniami, perełkami, kryształami, czy nawet piórkami buty – to wspaniałe arcydzieła, które można dostać na zachodzie Europy.

Internet roi się od zdjęć tych wyjątkowych par. W Polsce ciągle jeszcze króluje wyobrażenie o tym, że ślubne buty muszą być białe i skromne. Na szczęście panny młode postanowiły przełamać tę rutynę i coraz częściej do sukni ślubnej zakładają kolorowe szpilki lub baleriny, które w połączeniu z kolorowym bukietem, albo szarfą przy sukni stają się niezapomnianą stylizacją, do której chętnie wraca się wspomnieniami.

Wykonanie – tak samo, jak wygoda i wygląd istotne jest wykonanie butów dla kobiet, które możemy założyć na ślub. Jeśli nie decydujemy się na typowo białe, satynowe szpilki, z pewnością okaże się, że wybrane przez nas buty doskonale będą pasowały do codziennych stylizacji. Z tego względu warto więc postawić na buty wykonane z wysokiej jakości materiałów takich jak naturalny zamsz, naturalna skóra lakierowana, czy po prostu dobrej jakości skóra. Warto przy tym zwrócić uwagę, by również wnętrz buta wykonane było z materiałów naturalnych – uchroni to nasze stopy przed przykrymi otarciami, a także zapobiegnie nadmiernej potliwości stopy.

Post Comment