Czy elektroniczna rozrywka może być szkodliwa?
Rozrywka

Czy elektroniczna rozrywka może być szkodliwa?

Na nieszczęście nadzwyczaj duża liczba ludzi uznaje nadal, że elektroniczna rozrywka są niebezpieczne i to właśnie one powodują to, że osoby młode popełniają przestępstwa. Jest to wyjątkowo kuriozalne, ponieważ polska gałąź gier video niezmiernie prężnie się rozwija (posiadamy kapitalnych reprezentantów w tej specjalizacji!), a innym osobom nie przeszkadza to w formułowaniu takich albo innych negatywnych osądów czy opinii.

Ostatnimi czasy nadzwyczaj dużo gracze zagrywają się w tematy postapo. Jakoś tak gry te trafiły do ich gustu – pewnie dlatego, że niektóre z nich są prorocze? W głównej mierze raczej to w największy sposób przyciąga do nich. To jest lekko dziwaczne, ale gracze uwielbiają rozpoznawać odludne i zniszczone światy, poszukiwać pozostałych surowców bądź znaczących składników, trafiać na zorganizowane w pewien sposób grupki i prowadzić rozmowy z nimi, handlować. Wszystko to wydaje się prawdopodobną przyszłością w obliczu cywilizacyjnej zagłady, takiej jak absolutna wojna atomowa, uderzenie meteorytu na ziemię lub wykształcenie się nowej, niepokojącej oraz nieuleczalnej choroby.

Gry video pozwalają nam na niedługi moment wcielić się w bohatera właśnie z tych uniwersów i doświadczyć jego opowieści. Zasadniczo gracze robią tak, że albo utożsamiają się z śmiałkiem oraz biorą te decyzje, jakie są sprawiedliwe i które najwidoczniej podjęliby w tych światach, albo nakreślają w myślach osobowość protagonisty a także grają stosownie do jego osobowości.

W taki sposób gra się o wiele lepiej, chociaż w tytuły z rodzaju role-playing game. W takich przypadkach historie te są w stanie rzeczywiście porwać – niektórzy gracze stanowią tutaj perfekcyjny wzorzec, bowiem przejście czterech części gry ze wszelkimi DLC (można wciągnąć się w to do cna) zajmuje niemal dwanaście miesięcy.

Oczywiście, że rekomendujemy każdej osobie zabawę z elektroniczną rozrywką. To nie jest tak, jak słychać i czytamy w mediach – przesiadywanie przed kompem w granicach zdrowego rozsądku jest w stanie dostarczyć multum korzyści. Dla młodszych graczy to może być między innymi język angielski, bo przez granie w pozycje mogą one w szybszy sposób się go przyuczyć. Znamy masę osób, które idealnie tym sposobem okiełznali angielski, przez co ich kolejna edukacja była lepsza!

Post Comment