Ubranka  dla dzieci – co wybrać dla noworodka?
Rodzina

Ubranka dla dzieci – co wybrać dla noworodka?

Wyprawka dla noworodka obejmuje oczywiście również między innymi ubranka dla dzieci. Trzeba przy tym pamięta, że odzież dziecięca powinna przede wszystkim być praktyczna, a estetyka ma znaczenie drugorzędne. Ubranka przeznaczone dla dzieci powinny więc być wykonane z tkanin naturalnych i nie posiadać żadnych przeszkadzających aplikacji. Kluczem do sukcesu w przypadku odzieży dla noworodka jest bowiem funkcjonalność i bezpieczeństwo malucha.

Dlatego też zakup ubranek dziecięcych należy każdorazowo dobrze przemyśleć. Łatwo jest ulec wszelkiego rodzaju marketingowym trikom i kupić ubranka, które finalnie niezbyt się maluchowi przydadzą. Wprawdzie efektowne sukienki z falbankami czy fikuśne spodenki prezentują się ładnie, ale raczej nie sprawdzą się w przypadku kilkutygodniowego dziecka. Odzież dziecięca musi być przede wszystkim wygodna, a także nie krępować w żadnym stopniu ruchów malucha. Dlatego też niewskazane są wszelkiego rodzaju ozdoby, guziki, suwaki czy też drapiące skórę szwy.

Co więc powinno wchodzić w skład dobrze przygotowanej wyprawki dla noworodka? Najważniejsze są body z krótkim oraz z długim rękawem. Tego typu ubranka są bowiem wygodne do zakładania i niezwykle funkcjonalne. Poza tym w przypadku małego dziecka trzeba zaopatrzyć się w czapeczki – i na lato,  i na zimę. Dobrze sprawdzają się w szczególności te wiązane pod brodą. Oprócz tego przydadzą się na pewno bawełniane kaftaniki, a także tzw. rękawiczki-niedrapki. Rękawiczki są ważne oczywiście przede wszystkim zimą i wczesną wiosną. W chłodniejsze miesiące bardzo ważny jest też kombinezon. Można jednak z niego zrezygnować, kiedy dziecko ma urodzić się latem. Zimą maluch będzie już na tyle duży, że spokojnie będzie można zainwestować w ocieplaną kurteczkę.

Sklep internetowy ubierzdziecko.pl oferuje ubranka dziecięce wykonane z wysokiej jakości materiałów, a także zabawki i artykuły pierwszej potrzeby dla niemowląt

Poza tym do funkcjonalnych elementów dziecięcej garderoby na pewno należą tzw. pajacyki, najlepiej te rozpinane w kroku lub na całej długości. Warto zaopatrzyć się też w co najmniej kilka par skarpetek. Podczas ich zakupu należy jednak zwrócić szczególną uwagę na to, aby nie uciskały nóżek dziecka i nie hamowały tym samym przepływu krwi.  Poza tym oczywiście niezbędne są sweterki i bluzy, w szczególności te z rozpięciem na ramionach bądź na całej długości. Oprócz tego podstawą są też śpiochy, również i w tym przypadku najlepszym rozwiązaniem są te z rozpięciem w kroku.

Wyprawkę dla malucha, w tym ubranka dziecięce warto zacząć kompletować około 7-8 miesiąca ciąży, tak aby wszystkie przygotowania mogły przebiegać na spokojnie i bez niepotrzebnego w tej sytuacji  stresu. Warto pamiętać, że dziecko szybko rośnie, a więc na samym początku nie warto inwestować w kilkanaście sztuk tych samych elementów garderoby. Na starcie wystarczą po 3-4 sztuki body czy kaftaników. Dziecko i tak szybko z nich wyrośnie. Poza tym przed pierwszym użyciem nowo zakupionych ubrań należy je uprać w płatkach mydlanych lub specjalnym płynie przeznaczonym właśnie do odzieży dziecięcej, wszystko to po to, aby zminimalizować ryzyko wystąpienia u dziecka reakcji uczuleniowej.

Post Comment