Urządzamy pokój malucha – jakie meble powinniśmy wybrać?
Dom

Urządzamy pokój malucha – jakie meble powinniśmy wybrać?

Oczekiwanie na pojawienie się malucha w rodzinie, jest dla wielu przyszłych rodziców radosnym i pełnym planów czasem. Kupują maleńkie ubranka, kosmetyki, pieluchy, wózek, zaczynają myśleć o urządzeniu pokoju. Jak jednak zabrać się do tak dużego przedsięwzięcia? Jak wybrać funkcjonalne mebelki do dziecięcego pokoju, które nie tylko posłużą na dłużej, ale też nie zrujnują naszego portfela? Odpowiedzi na te i kilka innych pytań zebraliśmy w poniższym artykule.

Szukajmy inspiracji: w dobie Internetu urządzanie wnętrza mieszkania wydaje się prostsze niż kiedyś. Po pierwsze mamy oczywiście dostęp do sklepów online, które bez wychodzenia z domu umożliwią zakup wymarzonych sprzętów, ale zanim to nastąpi powinniśmy wypracować spójną wizję pomieszczenia. W tej kwestii pomocne będą nie tylko blogi parentingowe, na których znane blogerki pokazują wnętrza pokoików swoich dzieci, ale także wiele aplikacji mobilnych, które umożliwią wyszukanie interesujących inspiracji, zapisanie ich na telefonie – co pozwoli w późniejszym czasie wrócić do interesujących nas obrazów, a także przejście bezpośrednio do sklepu z asortymentem, który wpadł nam w oko.

Wybierzmy mebelki, które będą nie tylko piękne, ale i funkcjonalne: nie ma nic piękniejszego, od kupowania maleńkich, słodkich mebelków do pokoju naszego malucha. Rozczulają nas małe łóżeczka, miniaturowe szafy na ubrania, skrzynie na zabawki. Oglądając gazety z pięknie urządzonymi pokoikami, roztaczamy przed sobą wizję idealnie urządzonego wnętrza. Zanim jednak wpadniemy w zakupowy szał, warto zastanowić się przez chwilę, czy wszystkie, wybrane przez nas sprzęty są w pełni praktyczne.

Decydując się na zakup łóżeczka – warto wybrać takie z 3 stopniową regulacją wysokości materacyka, krytą szufladą, która pomieści zapasowe pieluchy, czy zabawki oraz z opuszczanym bokiem – dzięki temu łóżeczko posłuży naszemu maluchowi nawet do 3 roku życia! Zamiast maleńkiej szafy na dziecięce ubranka, która w dłuższej perspektywie nie będzie zbyt pojemna i praktyczna, warto zdecydować się na drewnianą komodę, której design będziemy z upływem lat mogli swobodnie zmieniać. Ten sam mebel będzie mógł towarzyszyć naszemu dziecku od niemowlaka, aż do nastolatka! Wpadły nam w oko kolorowe regały na zabawki z wymalowanymi postaciami z bajek? To świetnie!

Zastanówmy się jednak, czy taki mebel nie jest zbędnym wydatkiem. Za rok, dwa nie będzie już modny, naszemu dziecku znudzi się postać z tej konkretnej bajki i maluch zacznie szaleć za innym bohaterem. Może zamiast tego warto postawić na prosty, drewniany regał i ozdobić go kolorowymi pudełkami, w których będziemy przechowywać klocki i zabawki? Te proste tricki pozwolą w dłuższej perspektywie zaoszczędzić sporą sumę pieniędzy, które można przeznaczyć na inny element wyposażenia – jak wózek, rowerek, hulajnoga.

Sekret planowania pokoiku dziecięcego tkwi w kierowaniu się rozumiem. Choć w pierwszym momencie zaleje nas fala słodkich elementów wyposażenia, które bez namysłu chętnie byśmy kupili, warto podejść do sprawy ze spokojem. Rozsądne, przemyślane zakupy zaowocują sporą oszczędnością i pozwolą nam urządzić praktyczne, eleganckie wnętrze, które posłuży nam i naszemu maluchowi przez lata.

One Comment

Post Comment