Wybór odpowiedniego rozwiązania kredytowego
Biznes i finanse

Wybór odpowiedniego rozwiązania kredytowego

Świat finansów bywa dla wielu osób czymś zupełnie nowym. Stawianie pierwszych kroków w miejscu, w którym każda firma przede wszystkim liczy na własny profit to zadanie niełatwe. Warto w takich chwilach, skorzystać z pomocy osób zaznajomionych z tematem. Doradztwo kredytowe zostało stworzone po to, aby pozwolić klientowi na wybór najlepszego rozwiązania z jego perspektywy.

Skomplikowane zasady

Terminy pojawiające się w mediach, potrafią przyprawić nas o ból głowy. Marża, odsetki, rzeczywista roczna stopa oprocentowania…Banki stawiają na różne triki, które skutecznie przyciągają klientów w ich szeregi. W świadomy sposób ukrywają pewne informacje, które dostrzec można dopiero po dokładnym przyjrzeniu się (należy pamiętać o tym, że w umowie znaleźć można wszystko, co potrzebne z perspektywy interesanta).

Doradca kredytowy to osoba mająca zadbać o nasze interesy. Leży to w jego gestii, ponieważ za swoją udaną pracę, zarabia większe pieniądze. Porównanie wielu ofert na rynku oraz spełnienie naszych potrzeb, wymaga czasu. Warto przygotować się przed wizytą w punkcie. Stworzenie listy wymagań a także określenie naszych możliwości, znacząco ułatwi poszukiwania.

Nad czym się zastanowić?

Wiele kwestii rozjaśni się dopiero w trakcie wizyty. Przed przyjściem w konkretne miejsce, koniecznie jednak należy stworzyć listę wymagań. Po pierwsze, ważna jest kwota kredytu. To kwestia kluczowa, która na starcie zmniejsza liczbę potencjalnych ofert. Oprócz tego, konieczne staje się określenie naszych możliwości finansowych (w tym także posiadanego zabezpieczenia). Często kredytobiorca stwarza listę kryteriów, niemożliwą do przyjęcia przez bank. Instytucje te bowiem, wymagają od swoich klientów szeregu formalności.

Wizytę u doradcy kredytowego najlepiej odbyć osobiście. Rozmów o dużych kwotach, nie przeprowadza się przez telefon czy też co oczywiste, czat. Spotkanie na miejscu daje nam większy komfort oraz bezpieczeństwo. Rozmowa z osobą siedząca po drugiej stronie bywa również bardziej owocna. Kontakt interpersonalny jest bardzo ważnym elementem prowadzenia ,,negocjacji”.

Przede wszystkim, nasze dobro…

Podejmowanie decyzji kredytowych, koniecznie należy rozważyć na spokojnie. Otrzymanie polecanych ofert u doradcy, to dopiero pierwszy krok do sukcesu. Przy finansowych wyborach, konieczne staje się zapanowanie nad emocjami. Oczywiście, pieniądze powinny znaleźć się na naszym koncie możliwie szybko. Ten argument nie może jednak wpływać na nasze raptowne decyzje.

Doradztwo kredytowe znajdziemy jako oddzielny podmiot lub też we współpracy z bankiem, w którym konto posiadamy. Naturalnie, druga opcja zapewnia nam wgląd w ofertę konkretnej instytucji. Najczęściej jednak, mało kto decyduje się na zobowiązanie w innej placówce.

Bank ,,macierzysty” oferuje swoim klientom stosunkowo korzystne warunki. Ma w tym własny cel, istnieje spore prawdopodobieństwo powrotu sytuacji i kolejnego kredytu zaciągniętego przez daną osobę. Pamiętać należy o tym, że bank w dużej mierze opiera się na klientach indywidualnych oraz firmach. Z tego też względu, przyciąganie nowych a także zatrzymywanie starych interesantów to główne zadanie stawiane przed pracownikami konkretnej placówki.

Post Comment